Avada - en to mk_MK translation catalogue (709 entries)

en:  - Edit
mk_MK: - Едитувај

en:  - Reply
mk_MK: - Одговори

en: %1$s at %2$s
mk_MK: %1$s на %2$s

en: %1$s installed and activated successfully.
mk_MK: %1$s е инсталиран и активиран успешно.

en: %1$s installed successfully.
mk_MK: %1$s е успешно инсталиран.

en: %s (Invalid)
mk_MK: %s (неправилен)

en: %s (Pending)
mk_MK: %s (во тек)

en: %s Navigation
mk_MK: Лејбел за навигација

en: 0 Comments
mk_MK: 0 коментари

en: 1 Comment
mk_MK: 1 коментар

en: 100% Background Image
mk_MK: 100% Позадинска слика

en: 100% Footer Width
mk_MK: 100% широчина на футер

en: 100% Header Width
mk_MK: 100% широчина на хедер

en: 404 - Page not Found
mk_MK: 404 - Бараната страна не е пронајдена :(

en: Above
mk_MK: Горе

en: Activate
mk_MK: Активирај

en: Active
mk_MK: Активен

en: Active Plugins
mk_MK: Активни плагини

en: Additional Information
mk_MK: Дополнителни информации

en: Address Pin Animation
mk_MK: Анимација за пин на адресата

en: Adjust the button shortcode parameters for the first button.
mk_MK: Прилагоди параметри за шорткод на копче за првото копче.

en: Adjust the button shortcode parameters for the second button.
mk_MK: Прилагоди параметри за шорткод на копче за второто копче.

en: Advanced
mk_MK: напредни поставки

en: All
mk_MK: Сите

en: All installations and activations have been completed.
mk_MK: Сите инсталации и активирања се завршени.

en: All installations have been completed.
mk_MK: Сите инсталации се завршени.

en: All items displayed.
mk_MK: Сите производи се прикажани.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
mk_MK: Сите плагини се инсталирани и активирани успешно. %1$s

en: All plugins installed and activated successfully. %s
mk_MK: Сите плагини се инсталирани и активирани успешно. %s

en: Alternate Method
mk_MK: Метода на раздeлување

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
mk_MK: Настана грешка при инсталацијата %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Animation Speed
mk_MK: Брзина на анимација

en: Apple iPad Icon Upload
mk_MK: Прикачување на икона за Ајпад

en: Apple iPad Retina Icon Upload
mk_MK: Прикачување на икона за Ајпад Ретина

en: Apple iPhone Icon Upload
mk_MK: Прикачување на икона за Ајфон

en: Apple iPhone Retina Icon Upload
mk_MK: Прикачување на икона за Ајфон Ретина

en: Author Info Box
mk_MK: Инфо бокс за авторот

en: Auto
mk_MK: Автоматски

en: Autoplay
mk_MK: Автоплеј

en: Autoplay Video
mk_MK: Автоплеј поставка за видео

en: Autoplay the Lightbox Gallery
mk_MK: Автоплеј за Лајтбокс галерија

en: Avada
mk_MK: Авада - Апликација

en: Available on backorder
mk_MK: Достапно за одложена нарачка

en: Available version:
mk_MK: Достапно за одложена нарачка

en: Back to Parent Page
mk_MK: Назад до изворната страна

en: Background
mk_MK: Позадина

en: Background Color
mk_MK: Боја на позадината

en: Background Image
mk_MK: Позадинска слика

en: Background Image For Footer Widget Area
mk_MK: Позадинска слика за футер виџет местото

en: Background Image For Header Area
mk_MK: Позадинска слика за Хедер делот

en: Background Image For Main Content Area
mk_MK: Позадинска слика за делот на главната содржина

en: Background Image for Main Content Area
mk_MK: Позадинска слика за делот на главната содржина

en: Background Opacity
mk_MK: Непроѕирност на позадина

en: Background Pattern
mk_MK: Позадински шаблон

en: Background Position
mk_MK: Позиција на позадината

en: Background Repeat
mk_MK: Повторување на позадина

en: Background Type
mk_MK: Тип на позадина

en: Banner Code For Content 3
mk_MK: Код за банер за Содржина 3

en: Basis for Excerpt Length
mk_MK: Основи на должината на извадокот

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
mk_MK[0]: Започни со инсталирање плагин
mk_MK[1]: Започни со инсталирање плагини

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
mk_MK[0]: Започни со инсталирање плагин
mk_MK[1]: Започни со инсталирање плагини

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
mk_MK[0]: Започни со инсталирање плагин
mk_MK[1]: Започни со инсталирање плагини

en: Below
mk_MK: Долу

en: Billing Address
mk_MK: Адреса за наплата

en: Blog
mk_MK: Блог

en: Blog Layout
mk_MK: Блог лејаут

en: Blog Meta
mk_MK: Блог мета

en: Blog Page Subtitle
mk_MK: Поднаслов на блог страната

en: Blog Page Title
mk_MK: Наслов на блог страна

en: Blog Posts
mk_MK: Блог постови

en: Blog Single Post
mk_MK: Индивидуален блог пост

en: Border Color
mk_MK: Боја на ивицата на формата

en: Border Size
mk_MK: Големина на ивицата

en: Bottom
mk_MK: Падинг на најгорниот дел од хедер

en: Boxed
mk_MK: Бокс

en: Breadcrumbs
mk_MK: Бредкрамби

en: Breadcrumbs Font Size
mk_MK: Големина на фонт за мени за бредкрамби

en: Breadcrumbs Text Color
mk_MK: Боја на текст на бредкрамби

en: Breadcrumbs on Mobile Devices
mk_MK: Бредкрамби за Мобилни уреди

en: Breadcrumbs/Search Bar
mk_MK: Бредкрамби/Бар за пребарување

en: Button
mk_MK: Копче

en: Button #1
mk_MK: Копче #1

en: Button #2
mk_MK: Копче #2

en: Button Large
mk_MK: Облик на копче

en: Button Medium
mk_MK: Големина на копче

en: Button Small
mk_MK: Облик на копче

en: Button xLarge
mk_MK: Облик на копче

en: CSS Classes (optional)
mk_MK: CSS Класи (опционално)

en: CSS Code
mk_MK: CSS код

en: Can't find what you need? Take a moment and do a search below!
mk_MK: Не можете да пронајдете нешто? Пребарајте подолу!

en: Cancel
mk_MK: Откажи

en: Caption
mk_MK: Наслов

en: Caption Area
mk_MK: Површина за насловот

en: Caption Background
mk_MK: Наслов на позадината

en: Caption Background Color
mk_MK: Боја на наслов на позадината

en: Caption Color
mk_MK: Боја на наслов

en: Caption Font Size
mk_MK: Големина на фонт на име

en: Cart
mk_MK: Кошничка

en: Categories
mk_MK: Категории

en: Center
mk_MK: Центар

en: Checkout
mk_MK: Плати

en: Choose to have the background image display at 100%.
mk_MK: Избери за прикажување на позадинската слика 100%.

en: Choose to open the single post page link in a new window.
mk_MK: Отвори линк во нова пост страна во ново прозорче.

en: Choose to show or hide the header.
mk_MK: Избери за прикажување или сокривање на хедерот.

en: City
mk_MK: Град

en: Clear selection
mk_MK: Исчисти избор

en: Click here to view button option descriptions.
mk_MK: Кликни за да видиш опис на поставките за копчето.

en: Click the button to produce a report, then copy and paste into your support ticket.
mk_MK: Кликни го копчето за да создадеш извештај, потоа копирај и внеси во овој тикет за поддршка.

en: Code
mk_MK: Код

en: Column Spacing
mk_MK: Растојаните меѓу колоните

en: Comment...
mk_MK: Коментирај...

en: Comments
mk_MK: Коментари

en: Comments are closed.
mk_MK: Коментарите се затворени.

en: Community Forum
mk_MK: Форум на заедницата

en: Contact
mk_MK: Контакт

en: Content Alignment
mk_MK: Порамнување на содржините

en: Continue
mk_MK: Продолжи

en: Controls the background color for forum header rows.
mk_MK: Регулира боја на позадина на форум хедер редовите.

en: Controls the background color for the events calendar filter bar.
mk_MK: Регулира боја на позадината за сајдбарот.

en: Controls the background color of form fields.
mk_MK: Регулира боја на позадина на полињата на формата.

en: Controls the background color of the footer.
mk_MK: Регулира боја на позадината за футерот.

en: Controls the background color of the header on mobile devices.
mk_MK: Регулира боја на позадина на хедер за моб. уреди.

en: Controls the background color of the main content area.
mk_MK: Регулира боја на позадината за површината на главната содржина.

en: Controls the background color of the sidebar.
mk_MK: Регулира боја на позадината за сајдбарот.

en: Controls the background color of the top header section used in Headers 2-5.
mk_MK: Регулира боја на позадината на површините на најгорниот хедер користени во Хедер 2-5.

en: Controls the border color for all forum surrounding borders.
mk_MK: Контролира боја на граници за сите форумски граници.

en: Controls the border colors for the header. If using left or right header position it controls the menu divider lines.
mk_MK: Регулира бои за ивицата на хедерот. Ако користите позиција на лев или десен хедер ја регулира линиите на одвојување на менито

en: Controls the color of the date box in blog alternate and recent posts layouts.
mk_MK: Регулира боја на бокс со дата на блог за лејаут на взаемни или последни постови.

en: Controls the divider color in the sliding bar.
mk_MK: Регулира боја на слајдинг бар раздвојувачот.

en: Controls the divider color of the first level secondary menu.
mk_MK: Регулира боја на раздвојувач на првото ниво на споредното мени.

en: Controls the text color of the footer font.
mk_MK: Регулира боја на фонтот на футерот.

en: Controls the text color of the footer link font.
mk_MK: Регулира боја на фонтот на линкот на футерот.

en: Controls the text color of the sliding bar heading font.
mk_MK: Регулира боја на фонтот на хедингот на слајдинг барот.

en: Controls the text color of the sliding bar link font.
mk_MK: Регулира боја на фонтот на линкот на слајдинг барот.

en: Copied!
mk_MK: Копирано!

en: Copy for Support
mk_MK: Копирај за поддршка

en: Copyright Background Color
mk_MK: Боја на позадината за авторските права

en: Copyright Bar
mk_MK: Бар за авторски права

en: Copyright Border Color
mk_MK: Боја на позадината на границите на авторските права

en: Copyright Font Size
mk_MK: Големина на фонт за авторски права

en: Copyright Text
mk_MK: Текст за авторски права

en: Copyright URL
mk_MK: Линк за авторски права

en: Copyright URL Text
mk_MK: Линк на текстот за авторски права

en: Couldn't find what you're looking for!
mk_MK: Не можевме да го пронајдеме тоа што го баравте!

en: Coupon code
mk_MK: Шифра на купон

en: Custom Marker Icon
mk_MK: Маркер икона по мерка

en: Custom styling setting only. Use full image urls for custom marker icons or input "theme" for our custom marker. For multiple addresses, separate icons by using the | symbol or use one for all. ex: Icon 1|Icon 2|Icon 3
mk_MK: Сетирање на стилизирање само по мерка. Користи целосни url слики за икона на маркер по мерка или внеси "theme" (тема) за нашиот маркер по мерка. За повеќе адреси, раздвои ги иконит со користење на симбол или избери еден за сите. на пр. Икона 1|Икона 2|Икона 3

en: Customer details
mk_MK: Детали за клиентот

en: DOMDocument:
mk_MK: Документација

en: Daily Archives: %s
mk_MK: Дневна архива: %s

en: Date
mk_MK: Дата

en: Date Format
mk_MK: Дата формат

en: Date:
mk_MK: Дата:

en: Deeplinking
mk_MK: Диплинкинг

en: Default
mk_MK: Дифолт

en: Default Logo
mk_MK: Стандардно лого

en: Default Order
mk_MK: Подредување по дифолт

en: Default Sidebar of Avada
mk_MK: Дифолт Сајдбар на Авада

en: Default Style
mk_MK: Дифолт

en: Default timezone is %s - it should be UTC
mk_MK: Дифолт временска зона е %s - потребни е да биде UTC

en: Delete
mk_MK: Избриши

en: Description
mk_MK: Опис

en: Details
mk_MK: Детали

en: Dismiss this notice
mk_MK: Отстрани го ова известување

en: Display Copyright Area
mk_MK: Прикажи дел за авторски права

en: Display Header
mk_MK: Прикажи хедер

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
mk_MK: Прикажува дали Вордпрес е во Debug режим или не.

en: Documentation
mk_MK: Документација

en: Double
mk_MK: Двоен

en: Double Dashed
mk_MK: Двоен со цртички

en: Double Dotted
mk_MK: Двоен со точки

en: Double Solid
mk_MK: Двоен солиден

en: Down one
mk_MK: Еден подолу

en: Edit
mk_MK: Едитувај

en: Edit Menu Item
mk_MK: Едитувај содржина на мени

en: Edit profile
mk_MK: Едитувај профил

en: Elastic Slider
mk_MK: Еластичен Слајдер

en: Email
mk_MK: Е-мејл:

en: Email (required)
mk_MK: Мејл (задолжително)

en: Email Address
mk_MK: Мејл адреса

en: Email Address For Contact Info
mk_MK: Е-мејл адреса за контакт

en: Email address
mk_MK: е-маил адреса

en: Email:
mk_MK: Е-мејл:

en: Enable Sticky Header
mk_MK: Активирај Стики хедер

en: Enter the caption for your slide. This field can take HTML markup and Fusion Shortcodes.
mk_MK: Внеси наслов за слајдот. Во ова поле може да додадете HTML ознака или Fusion шорткодови.

en: Enter the heading for your slide. This field can take HTML markup and Fusion Shortcodes.
mk_MK: Внеси наслов за слајдот. Во ова поле може да додадете HTML ознака или Fusion шорткодови.

en: Enter the text that displays in the copyright bar. HTML markup can be used.
mk_MK: Внеси текст за прикажување во барот за авторски права. Може да се искористи HTML ознака.

en: Error 404 Page
mk_MK: 404 Погрешна страна

en: Excerpt
mk_MK: Извадок

en: Excerpt Length
mk_MK: Должина на извадокот

en: Expand
mk_MK: Прошири

en: External Source
mk_MK: Надворешен линк

en: Extra
mk_MK: Дополнително

en: Facebook
mk_MK: Фејзбук

en: Facebook Group
mk_MK: Фејзбук

en: Fading Animation
mk_MK: Анимација со бледнеење

en: Failed to import %s %s
mk_MK: Неуспешно увезување %s %s

en: Favicon
mk_MK: Фавикон

en: Featured Image / Video on Blog Archive Page
mk_MK: Фичерд слика/Видео на страна за блог архива

en: Featured Image / Video on Single Post Page
mk_MK: Фичерд слика / Видео за страна со индивидуален пост

en: Featured image %s
mk_MK: FAQ фичерд слика

en: Fixed
mk_MK: Фиксирано

en: Flickr
mk_MK: Фликр

en: Font Size
mk_MK: Големина на фонт

en: Footer
mk_MK: Футер

en: Footer Background Color
mk_MK: Боја на позадината на футерот

en: Footer Border Color
mk_MK: Боја на ивицата на футерот

en: Footer Font Color
mk_MK: Боја на фонтот на футерот

en: Footer Link Color
mk_MK: Боја на линкот на футерот

en: Footer Parallax Effect
mk_MK: Футер паралакс ефект

en: Footer Social Icons Boxed
mk_MK: Социјални икони во бокс за футер

en: Footer Widget Divider Color
mk_MK: Боја на футер виџет раздвојувачот

en: Footer Widgets
mk_MK: Футер виџети

en: Form Background Color
mk_MK: Боја на позадината на формата

en: Form Border Color
mk_MK: Боја на ивицата на формата

en: Form Input and Select Height
mk_MK: Висина на линијата на фонтот

en: Form Text Color
mk_MK: Боја на текстот на формата

en: Forum
mk_MK: Форум

en: Full Content
mk_MK: Цела содржина

en: Full Slide
mk_MK: Целосен слајд

en: Full Width
mk_MK: Полна широчина

en: Get System Report
mk_MK: Превземи извештај за системот

en: Global Blog Sidebar Position
mk_MK: Позиција на Генерален сајдбар на блог

en: Global Portfolio Sidebar Position
mk_MK: Позиција на Генерален сајдбар на портфолио

en: Global bbPress/BuddyPress Sidebar Position
mk_MK: Позицијата на сајдбарот на генералната bbPress/BuddyPress

en: Go Activate Plugin | Go Activate Plugins
mk_MK[0]: Активирај плагин
mk_MK[1]: Активирај плагини

en: Go Install Plugin | Go Install Plugins
mk_MK[0]: Инсталирај плагин
mk_MK[1]: Исталирај плагини

en: Go to...
mk_MK: Оди до...

en: Google Map
mk_MK: Гугл мапа

en: Google Map Address
mk_MK: Гугл мапа адреси

en: Google Map Top Margin
mk_MK: Горни маргини на гугл мапа

en: Google Map Type
mk_MK: Тип на гугл мапа

en: Grid Box Color
mk_MK: Боја на Грид бокс

en: Grid Element Color
mk_MK: Боја на елементи на грид

en: Half Width
mk_MK: Половина широчина

en: Have A Promotional Code?
mk_MK: Имате промотивен купон?

en: Header
mk_MK: Хедер

en: Header Border Color
mk_MK: Боја на ивица на хедерот

en: Header Content 1
mk_MK: Содржина на хедер 1

en: Header Content 2
mk_MK: Содржина на хедер 2

en: Header Content 3
mk_MK: Содржина на хедер 3

en: Header Position
mk_MK: Позиција на хедерот

en: Header Shadow
mk_MK: Сенка за хедерот

en: Header Social Icons Boxed
mk_MK: Социјални икони во бокс за хедер

en: Header Tagline Font Color
mk_MK: Боја на фонт на таглајн хедер

en: Header Tagline Font Size
mk_MK: Големина на фонт за Таглајн наслов

en: Header Top Background Color
mk_MK: Боја на позадината на најгорниот хедер

en: Header Width For Left/Right Position
mk_MK: Широчина на хедерот за позиција лево/десно

en: Heading Area
mk_MK: Површина за насловот

en: Heading Background
mk_MK: Позадина на наслов

en: Heading Background Color
mk_MK: Боја на позадина на наслов

en: Heading Color
mk_MK: Боја на наслов

en: Heading Font Size
mk_MK: Големина на фонт за Наслов

en: Hello
mk_MK: Здраво

en: Hide
mk_MK: Сокриј

en: Hide Details
mk_MK: Сокриј детали

en: Hide Video Controls
mk_MK: Сокри видео опции

en: Home
mk_MK: Почетна

en: Home URL:
mk_MK: URL почетна

en: IMPORTANT: This field must be used for self hosted videos. Self hosted videos do not work correctly on mobile devices. The preview image will be seen in place of your video on older browsers or mobile devices.
mk_MK: ВАЖНО: Ова поле мора да биде искористено за сопствени хостирани видеа. Сопствените хостирани видеа не работат коректно на мобилни уреди. Привју слика ќе се гледа на место на видеото на старите пребарувачи на моб. уреди.

en: If you didn't find what you were looking for, try a new search!
mk_MK: Ако не пронајдовте она што го баравте, пробајте повторно!

en: If you want to rephrase your query, here is your chance:
mk_MK: Доколку сакате да го промените Вашето прашање, еве можност:

en: Image
mk_MK: Слика

en: Image Placeholders
mk_MK: Плејсхолдерс на слики

en: Image Rollover
mk_MK: Роловер слика

en: Image Rollover Icons
mk_MK: Икони со роловер слика

en: Import Options
mk_MK: Увези поставки

en: In pixels or percentage, ex: 100% or 100px. Or Use "auto" for automatic resizing if you added either width or height.
mk_MK: Во пиксели или проценти, на пр. 100% или 100px. или користи „авто“ за автоматски рисајз ако сте додале широчина или висина.

en: In reply to:
mk_MK: Одговор на:

en: Info Box Background Color
mk_MK: Боја на позадина на инфобокс

en: Info Box Content
mk_MK: Содржина на инфобокс

en: Info Box Styling
mk_MK: Стилизирање на инфобокс

en: Info Box Text Color
mk_MK: Боја на текст на инфобокс

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
mk_MK: Информации за веб серверот кој моментално го хостира твојот сајт.

en: Insert Youtube or Vimeo embed code.
mk_MK: Внеси Јутуб или Вимео ембедед код.

en: Install
mk_MK: Инсталирај

en: Install Plugins
mk_MK: Инсталирај плагини

en: Install Required Plugins
mk_MK: Инсталирај ги препорачаните плагини

en: Installed But Not Activated
mk_MK: Инсталиран, но неактивен

en: Installed version:
mk_MK: Инсталирај демо

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
mk_MK: Инсталирај плагин %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
mk_MK: Инсталирај плагин %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
mk_MK: Инсталирање и активирање на плагин %1$s (%2$d/%3$d)

en: Invalid file type
mk_MK: Неправилен тип на фајл

en: Language:
mk_MK: Јазик

en: Layout
mk_MK: Лејаут

en: Learn More
mk_MK: Дознај повеќе

en: Leave A Comment
mk_MK: Остави коментар

en: Left
mk_MK: Лево

en: Light
mk_MK: Десно

en: Lightbox
mk_MK: Лајтбокс

en: Lightbox Behavior
mk_MK: Лајтбокс активност

en: Lightbox Skin
mk_MK: Маска на лајтбоксот

en: Link
mk_MK: Линк

en: Link + Zoom
mk_MK: Линк + Зумирање

en: Link Color
mk_MK: Боја на линкот

en: Link Relationship (XFN)
mk_MK: Врска помеѓу линкови (XFN)

en: LinkedIn
mk_MK: Линкдин

en: Load More Posts
mk_MK: Вчитај повеќе постови

en: Loading the next set of posts...
mk_MK: Вчитување на нов сет постови...

en: Loading...
mk_MK: Вчитување...

en: Log In
mk_MK: Најави се

en: Log out of this account
mk_MK: Одјавете се од овој акаунт

en: Logo
mk_MK: Лого

en: Logo Alignment
mk_MK: Порамнување на лого

en: Loop Video
mk_MK: Луп поставка за видео

en: Main Menu Background Color For Header 4 & 5
mk_MK: Боја на позадина на Наслов 4 и 5 за главното мени

en: Main Menu Dropdown Font Size
mk_MK: Големина на фонт за Надолното Главно мени

en: Main Menu Dropdown Width
mk_MK: Широчина на Надолното Главно мени

en: Main Menu Highlight Bar Size
mk_MK: Големина на Хајлајт бар за Главно мени

en: Main Menu Item Padding
mk_MK: Падинг на мени содржините

en: Main Navigation Menu
mk_MK: Мени со главна навигација

en: Map Overlay Color
mk_MK: Боја на оверлеј на мапа

en: Map Zoom Level
mk_MK: Ниво на зум на мапа

en: Max Upload Size:
mk_MK: Максимум големина на прикачување

en: Mega Menu Column Title Size
mk_MK: Големина на Насловната колона од Мега мени

en: Mega Menu Item Divider
mk_MK: Мега мени место за виџети

en: Mega Menu Max-Width
mk_MK: Максимална широчина на Мега менито

en: Mega Menu Number of Columns
mk_MK: Број на мега мени колони

en: Mega Menu Widget Area
mk_MK: Мега мени место за виџети

en: Menu
mk_MK: Мени

en: Meta Data Font Size
mk_MK: Големина на фонт за мета дата

en: Mobile Header Background Color
mk_MK: Боја на позадина на хедер за моб. уреди

en: Mobile Logo
mk_MK: Лого за мобилни уреди

en: Mobile Menu Background Color
mk_MK: Боја на позадина на мени за моб. уреди

en: Mobile Menu Border Color
mk_MK: Боја на граници на мени за моб. уреди

en: Mobile Menu Design Style
mk_MK: Дизајн стил за мени за моб. уреди

en: Mobile Menu Hover Color
mk_MK: Боја на ховер на мени за моб. уреди

en: Mobile Menu Icons Top Margin
mk_MK: Горни маргини за икони за мени за моб. уреди

en: Mobile Menu Text Align
mk_MK: Порамнување на текст за мобилно мени

en: Mobile Menu Toggle Color
mk_MK: Боја на тогл на мени за моб. уреди

en: Monthly Archives: %s
mk_MK: Месечна архива: %s

en: Move
mk_MK: Премести

en: Move down
mk_MK: Оди надолу

en: Move up
mk_MK: Оди нагоре

en: Mute Video
mk_MK: Стиши Видео

en: My Account
mk_MK: Мој акаунт

en: MySQL Version:
mk_MK: MySQL верзија

en: N/A
mk_MK: Недостапно

en: Name
mk_MK: Име

en: Name (required)
mk_MK: Име (задолжително)

en: Navigation Label
mk_MK: Лејбел за навигација

en: Need a new search?
mk_MK: Потребно е ново пребарување?

en: Next
mk_MK: Наредно

en: Next Post
mk_MK: Нареден пост

en: No
mk_MK: Не

en: No Comments
mk_MK: Нема коментари

en: No Icons
mk_MK: Без икони

en: No Repeat
mk_MK: Без повторување

en: No Slider
mk_MK: Нема слајдер

en: No image URL has been entered.
mk_MK: Не е внесен URL за слика

en: None
mk_MK: Ниедно

en: Not Installed
mk_MK: Неинсталиран

en: Number of Footer Columns
mk_MK: Број на футер колони

en: Number of Related Posts / Projects
mk_MK: Број на поврзани постови / проекти

en: Number of Search Results Per Page
mk_MK: Број на резултати од пребарувањето по страна

en: Number of Sliding Bar Columns
mk_MK: Број на слајдинг бар колони

en: One Comment
mk_MK: Еден коментар

en: Oops!
mk_MK: Упс!

en: Oops, This Page Could Not Be Found!
mk_MK: Бараната страна не е пронајдена :(

en: Open Slide Link In New Window
mk_MK: Отвори слајд во ново прозорче

en: Open Social Icons in a New Window
mk_MK: Отвори социјални икони во ново прозорче

en: Open link in a new window/tab
mk_MK: Отвори линк во ново прозорче/таб

en: Original: %s
mk_MK: Оригинално: %s

en: PHP Max Input Vars:
mk_MK: PHP максимум Input Vars

en: PHP Post Max Size:
mk_MK: PHP максимум големина на пост

en: PHP Time Limit:
mk_MK: PHP временски лимит

en: PHP Version:
mk_MK: PHP верзија

en: Page
mk_MK: Страна

en: Page Title Bar
mk_MK: Страна со Насловен бар

en: Page Title Bar Background
mk_MK: Позадина за Насловниот бар на страната

en: Page Title Bar Background Color
mk_MK: Боја на позадината на насловниот бар на страната

en: Page Title Bar Background Retina
mk_MK: Позадина на насловен бар на страната за ретина

en: Page Title Bar Borders Color
mk_MK: Боја на границите на насловниот бар на страната

en: Page Title Bar Height
mk_MK: Висина на Насловниот бар на страната

en: Page Title Bar Mobile Height
mk_MK: Висина на Насловниот бар на страната за моб. уреди

en: Page Title Bar Text Alignment
mk_MK: Порамнување на текст за страна со насловен бар

en: Pages
mk_MK: Страни

en: Pages:
mk_MK: Страни:

en: Pagination Circles Below Video Slides
mk_MK: Големина на кругови на пагинација под видеото

en: Pagination Font Size
mk_MK: Големина на фонт за пагинација

en: Pagination Type
mk_MK: Тип на пагинација

en: Parallax Background Image
mk_MK: Паралакс Позадинска слика

en: Password
mk_MK: Лозинка

en: Pay
mk_MK: Плати

en: Payment method:
mk_MK: Начин на плаќање:

en: Phone Number For Contact Info
mk_MK: Телефонски број за контакт

en: Phone:
mk_MK: Телефон:

en: Pinterest
mk_MK: Пинтерест

en: Please enter correct details for this required field.
mk_MK: Молиме внесете ги точните информации во бараното поле

en: Please enter your URL that will be used to link the full slide.
mk_MK: Молиме внесете ја Вашата URL која ќе биде користена како линк за потполен слајд.

en: Plugin
mk_MK: Плагин

en: Plugin activated successfully.
mk_MK: Плагинот е активиран успешно.

en: Plugin activation failed.
mk_MK: Неуспешно активирање на плагин.

en: Popularity
mk_MK: Популарност

en: Portfolio
mk_MK: Портфолио

en: Portfolio Posts
mk_MK: Портфолио постови

en: Portfolio Slug
mk_MK: Портфолио слаг

en: Post
mk_MK: Пост

en: Post Comment
mk_MK: Постирај коментар

en: Post Meta
mk_MK: Пост мета

en: Post Title
mk_MK: Пост наслов

en: Post count: %s
mk_MK: Пребројување на постови: %s

en: Posts
mk_MK: Постови

en: Posts Slideshow Images
mk_MK: Пост слајдшоу слики

en: Pre-Packaged
mk_MK: Претходно Спакувано

en: Predefined Color Scheme
mk_MK: Однапред определени шеми на бои

en: Preview
mk_MK: Привју

en: Previous
mk_MK: Претходно

en: Previous Post
mk_MK: Претходен пост

en: Price
mk_MK: Цена

en: Primary Color
mk_MK: Основна боја

en: Product
mk_MK: Производ

en: Product Registration
mk_MK: Регистрација на производот

en: Products
mk_MK: Производи

en: Project Details
mk_MK: Детали за проектот

en: Project URL
mk_MK: Линк на проект

en: Project URL Text
mk_MK: Линк на текстот на проектот

en: Protected
mk_MK: Заштитен

en: Quantity
mk_MK: Количество

en: Rating
mk_MK: Рејтинг

en: ReCaptcha Color Scheme
mk_MK: ReCaptcha шема на боја

en: ReCaptcha Secret Key
mk_MK: ReCaptcha таен клуч

en: ReCaptcha Site Key
mk_MK: ReCaptcha клуч на сајтот

en: Read More
mk_MK: Прочитај повеќе

en: Recommended
mk_MK: Препорачани

en: Reddit
mk_MK: Реддит

en: Regenerate Thumbnails
mk_MK: Регенерирај тамбнејли.

en: Related Posts
mk_MK: Поврзани постови

en: Related Posts / Projects
mk_MK: Поврзани постови / Проекти

en: Related Posts / Projects Autoplay
mk_MK: Аутоплеј за поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Column Spacing
mk_MK: Растојание на колони на поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Image Size
mk_MK: Големина на слика за поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Layout
mk_MK: Лејаут за поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Maximum Columns
mk_MK: Максимален број на колони на поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Mouse Scroll
mk_MK: Скрол со глувчето за поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Scroll Items
mk_MK: Скрол содржини за поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Show Navigation
mk_MK: Прикажи навигација на поврзани постови / проекти

en: Related Posts / Projects Speed
mk_MK: Поврзани постови / Проекти

en: Related Projects
mk_MK: Слични проекти

en: Remember Me
mk_MK: Запомни ме

en: Remote file is incorrect size
mk_MK: Фајлот е со неправилна големина

en: Remote file is too large, limit is %s
mk_MK: Фајлот е премногу голем, лимитот е %s

en: Remove
mk_MK: Отстрани

en: Remove featured image %s
mk_MK: FAQ фичерд слика

en: Remove this item
mk_MK: Отстранете го производот

en: Required
mk_MK: Потребно

en: Requires Update
mk_MK: Потребно

en: Responsive Design
mk_MK: Дизајн за респонзивност

en: Responsive Typography Sensitivity
mk_MK: Респонзивна чувствителна типографија

en: Return to Required Plugins Installer
mk_MK: Врати се до инсталаторот за потребни плагини.

en: Return to the Dashboard
mk_MK: Врати се во Контролен панел

en: Review &amp; Payment
mk_MK: Рецензија &amp; Плаќање

en: Right
mk_MK: Десно

en: SUHOSIN Installed:
mk_MK: SUHOSIN е инсталиран

en: Search
mk_MK: Пребарувај

en: Search Bar
mk_MK: Бар за пребарување

en: Search Field Position
mk_MK: Позиција на Пребарувачот во сајдбарот

en: Search Our Website
mk_MK: Пребарајвте го најшиот сајт

en: Search Page
mk_MK: Страна за пребарување

en: Search Page Sidebar 1
mk_MK: Слајдбар 1 Страна за пребарување

en: Search Page Sidebar 2
mk_MK: Слајдбар 2 Страна за пребарување

en: Search Results Content
mk_MK: Содржина на резултати од пребарување

en: Search Results Layout
mk_MK: Лејаут за резултати од пребарување

en: Search Sidebar Position
mk_MK: Позиција на Пребарувачот во сајдбарот

en: Search for:
mk_MK: Барајте:

en: Search results for: %s
mk_MK: Пребарај резултати за: %s

en: Search the Forum...
mk_MK: Пребарајте го Форумот...

en: Search...
mk_MK: Пребарајте...

en: Search:
mk_MK: Пребарувај:

en: Secondary Menu Line Height
mk_MK: Големина на линијата за споредно мени

en: Select Elastic Slider
mk_MK: Избери Elastic Slider

en: Select Fusion Slider
mk_MK: Избери Fusion Slider

en: Select LayerSlider
mk_MK: Избери LayerSlider

en: Select Widget Area
mk_MK: Избери место за виџет

en: Select a Background Pattern
mk_MK: Избери позадински шаблон

en: Select a Header Layout
mk_MK: Избери лејаут за хедерот

en: Select a color to show over the video as an overlay. Hex color code, <strong>ex: #fff</strong>
mk_MK: Избери боја која ќе биде прикажана врз видеото како оверлеј. Hex code на боја, <strong>на пр: #fff</strong>

en: Select a country&hellip;
mk_MK: Избери држава&hellip;

en: Select a slider
mk_MK: Избери слајдер

en: Select a state&hellip;
mk_MK: Избери држава&hellip;

en: Select an image file for your logo.
mk_MK: Избери слика за твоето лого

en: Select an image file for your mobile logo.
mk_MK: Избери слика за лого за мобилни уреди.

en: Select an image file for your sticky header logo.
mk_MK: Избери слика за твоето стики хедер лого

en: Select an image or video slide. If using an image, please select the image in the "Featured Image" box on the right hand side.
mk_MK: Избери слика или видео слајд. Доколку користите слика, молиме изберете слика во боксот „Featured image“ од десната страна.

en: Select how the background image repeats.
mk_MK: Избери како позадинската слика ќе се повторува.

en: Select how the heading, caption and buttons will be aligned.
mk_MK: Избери како насловот, површината и копчето ќе бидат порамнети.

en: Select how the slide will link.
mk_MK: Избери како ќе линкува слајдот.

en: Select sidebar 1 that will display on all pages.
mk_MK: Избери сајдбар 1 кој ќе биде прикажуван на сите страни.

en: Select sidebar 1 that will display on the search results page.
mk_MK: Избери сајдбар 1 кој ќе се прикажува на страната за резултати од пребарувањето.

en: Select sidebar 1 that will display on this page. Choose "No Sidebar" for full width.
mk_MK: Избери сајдбар 1 кој ќе се прикажува на оваа страна. Избери „Без Сајдбар“ за полна широчина.

en: Select sidebar 2 that will display on the search results page. Sidebar 2 can only be used if sidebar 1 is selected.
mk_MK: Избери сајдбар 2 кој ќе се прикажува на страните за резулати од пребарувањето. Сајдбар 2 може да се користи само ако е активиран сајдбар 1.

en: Select the Map Styling
mk_MK: Избери стилизирање на мапа

en: Select the sidebar 1 position. If sidebar 2 is selected, it will display on the opposite side.
mk_MK: Избери позиција за сајдбар 1. Ако Сајдбар 2 е избран, ќе биде прикажан на спротивната страна.

en: Select the type of slider that displays.
mk_MK: Избери тип на слајдер за прикажување.

en: Select the unique name of the slider.
mk_MK: Избери уникатно име за слајдерот.

en: Select this option if you would like a semi-transparent background behind your caption.
mk_MK: Избери ја оваа поставка за полу-проѕирна позадина зад твојот наслов.

en: Select this option if you would like a semi-transparent background behind your heading.
mk_MK: Избери ја оваа поставка за полу-проѕирна позадина зад твојот наслов.

en: Self-Hosted Video
mk_MK: Сопствено хостирано видео

en: Server Environment
mk_MK: Сервер средина

en: Server Info:
mk_MK: Сервер инфо

en: Set featured image %s
mk_MK: FAQ фичерд слика

en: Share This Story, Choose Your Platform!
mk_MK: Сподели го постот. Избери платформа!

en: Sharing Box Background Color
mk_MK: Боја на позадина на бокс за споделување

en: Sharing Box Tagline Text Color
mk_MK: Боја на текст на таглајн на бокс за споделување

en: Shipping Address
mk_MK: Адреса на достава

en: Shopping Cart
mk_MK: Кошничка

en: Show
mk_MK: Прикажи

en: Show Author
mk_MK: Прикажи автор

en: Show Author Info Box
mk_MK: Прикажи бокс со инфо за авторот

en: Show Bar and Content
mk_MK: Прикажи бар и содржина

en: Show Comments
mk_MK: Прикажи коментари

en: Show Content Only
mk_MK: Прикажи само содржина

en: Show Details
mk_MK: Прикажи детали

en: Show Post Images in Lightbox
mk_MK: Прикажи пост слики во лајтбокс

en: Show Post Meta
mk_MK: Прикажи мета постови

en: Show Previous/Next Pagination
mk_MK: Покажи претходно/следно пагинација

en: Show Project Description Title
mk_MK: Прикажи наслов за описот на проектот

en: Show Project Details
mk_MK: Прикажи детали за проектот

en: Show Related Posts
mk_MK: Прикажи поврзани постови

en: Show Social Share Box
mk_MK: Прикажи бокс за споделувања на соц. мрежи

en: Sidebar
mk_MK: Сајдбар

en: Sidebar 1 Position
mk_MK: Позиција за сајдбар 1

en: Sidebar Background Color
mk_MK: Боја на позадината на сајдбарот.

en: Sidebar Padding
mk_MK: Сајдбар падинг

en: Sidebar Widget Heading Font Size
mk_MK: Големина на фонт за странични виџети

en: Sidebar Widget Headings Color
mk_MK: Боја на насловите на виџетите

en: Sidebars
mk_MK: Сајдбарови

en: Single Dashed
mk_MK: Индивидуален со цртички

en: Single Dotted
mk_MK: Индивидуален со точки

en: Single Solid
mk_MK: Индивидуален солиден

en: Site URL:
mk_MK: URL на сајтот

en: Site Width
mk_MK: Широчина на сајтот

en: Slide
mk_MK: Слајд

en: Slide Link
mk_MK: Слајд линк

en: Slide Link Settings:
mk_MK: Поставки за линк на слајд:

en: Slide Link Type
mk_MK: Тип на линк на слајд

en: Slider Content Settings:
mk_MK: Поставки за содржини на слајдерот

en: Slider Fallback Image
mk_MK: Слајдер фолбек слика

en: Slider Position
mk_MK: Позиција на слајдерот

en: Slider Type
mk_MK: Тип на слајдер

en: Sliders
mk_MK: Слајдери

en: Slideshow Interval
mk_MK: Интервал на слајдшоу

en: Slideshow Speed
mk_MK: Брзина на слајдшоу

en: Slideshows
mk_MK: Слајдшоу

en: Sliding Bar
mk_MK: Слајдинг бар

en: Sliding Bar Font Color
mk_MK: Боја на фонтот на слајдинг барот

en: Sliding Bar Headings Color
mk_MK: Боја на слајдинг бар насловите

en: Sliding Bar Item Divider Color
mk_MK: Боја на слајдинг бар раздвојувачот на содржини

en: Sliding Bar Link Color
mk_MK: Боја на линкот на слајдинг барот

en: Sliding Bar Open On Page Load
mk_MK: Отворање на Слајдинг бар при вчитување страна

en: Sliding Speed
mk_MK: Брзина на слајд

en: Social Media
mk_MK: Социјални медиуми

en: Social Sharing
mk_MK: Социјални споделувања

en: Social Sharing Box
mk_MK: Бокс за социјални споделувања

en: Something went wrong with the plugin API.
mk_MK: Грешка со АПИто на плагинот.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin activated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins activated.
mk_MK[0]: Ивинете, но немате соодветни овластувања за да го активирате %s плагинот. Контактирајте го администраторот на овој сајт за помош при активирање на плагининот.
mk_MK[1]: Ивинете, но немате соодветни овластувања за да ги активирате %s плагините. Контактирајте го администраторот на овој сајт за помош при активирање на плагините.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
mk_MK[0]: Жалиме, но немате соодветни овластувања за да го инсталирате плагинот %s. Контактирајте го администраторот на овој сајт за помош при инсталирањето.
mk_MK[1]: Жалиме, но немате соодветни овластувања за да ги инсталирате плагините %s. Контактирајте го администраторот на овој сајт за помош при инсталирањето.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin updated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins updated.
mk_MK[0]: Извинете, но немате соодветни овластувања за да го ажурирате %s плагинот. Контактирајте го администраторот на овој сајт за помош при ажурирање на плагинот.
mk_MK[1]: Извинете, но немате соодветни овластувања за да ги ажурирате %s плагините. Контактирајте го администраторот на овој сајт за помош при ажурирање на плагините.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
mk_MK: Извинете, се чини дека нема достапни начини за плаќање за твојата локација. Молиме контактирајте не доколку Ви треба помош или сакате поинаков начин на плаќање.

en: Sorry, there has been an error.
mk_MK: Извинете, постои грешка.

en: Source
mk_MK: Извор

en: Space before &lt;/body&gt;
mk_MK: Место пред &lt;/body&gt;

en: Space before &lt;/head&gt;
mk_MK: Место пред &lt;/head&gt;

en: Standard Fonts
mk_MK: Стандардни фонтови

en: State / county
mk_MK: Држава

en: Status
mk_MK: Статус

en: Sticky Footer
mk_MK: Стики футер

en: Sticky Footer and Parallax Background Image
mk_MK: Стики футер и Паралакс на позадинска слика

en: Sticky Header
mk_MK: Стики хедер

en: Sticky Header Logo
mk_MK: Стики хедер лого

en: Sticky Header Menu Item Padding
mk_MK: Падинг на содржини на Стики хедер мени

en: Sticky Header Navigation Font Size
mk_MK: Големина на фонт на навигација на стики хедер

en: Strip HTML from Excerpt
mk_MK: Извади HTML од извадокот

en: Submit
mk_MK: Поднеси

en: Submit A Ticket
mk_MK: Поднеси тикет

en: Subtotal
mk_MK: Субтотален износ на кошничката

en: Sucessfully imported demo data!
mk_MK: Успешно се увезени демо податоците!

en: Suhosin Post Max Vars:
mk_MK: Прикажи мета постови

en: Support
mk_MK: Поддршка

en: System Status
mk_MK: Статус на системот

en: Tag:
mk_MK: Таг:

en: Tagline For Content 3
mk_MK: Таглајн за Содржина 3

en: Tags
mk_MK: Тагови

en: Thank you for choosing Avada. We are honored and are fully dedicated to making your experience perfect.
mk_MK: Благодариме што ја избравте Авада. Почестени сме и сме потполно посветени да го направиме Вашето доживување перфектно.

en: Thank you. Your order has been received.
mk_MK: Благодариме, Вашата нарачка е примена.

en: The URL of your site's homepage.
mk_MK: URL на Вашата почетна страна на сајтот

en: The URL the copyright text links to.
mk_MK: URL адреса која ќе линкува текстот за авторски права.

en: The URL the project text links to.
mk_MK: URL адреса која ќе линкува до текстот на проектот

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
mk_MK: Вредноста на време (во секунди) што Вашиот сајт може да ги користи на единечна операција пред тамј аутот (за да се избегнат локаути на серверите)

en: The current language used by WordPress. Default = English
mk_MK: Постојниот јазик користен од Вордпрес. Стандарден јазик = англиски

en: The custom copyright text that will link.
mk_MK: Сопствен текст за авторски права кој ќе биде линкуван.

en: The custom project text that will link.
mk_MK: Сопствен текст за проект кој ќе биде линкуван.

en: The default timezone for your server.
mk_MK: Дифолт временска зона за Вашиот сервер.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
mk_MK: Описот ќе биде прикажен во менито ако постојната тема го овозможува тоа.

en: The following plugin was activated successfully:
mk_MK: Овој плагин е активиран успешно.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
mk_MK[0]: Дадениот препорачан плагин е моментално неактивен: %1$s.
mk_MK[1]: Дадените препорачани плагини се моментално неактивни: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
mk_MK: Процесот за инсталирање и активирање започнува. Овој процес може да потрае некое време на некои хостови, ве молиме бидете трпеливи.

en: The installation of %1$s failed.
mk_MK: Инсталација на %1$s не успеа.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
mk_MK: Процесот за инсталирање започнува. Овој процес може да потрае некое време на некои хостови, ве молиме бидете трпеливи.

en: The largest file size that can be contained in one post.
mk_MK: Најголемата датотека која може да се содржи во еден пост.

en: The largest file size that can be uploaded to your WordPress installation.
mk_MK: Најголемата датотека може да биде прикачена на Вашата Вордпрес инсталација.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
mk_MK: Максимум

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
mk_MK: Максималниот број на варијабили кој Вашиот сервер може да ги користи за единечна функција за избегнување на оптеретеност.

en: The root URL of your site.
mk_MK: Рут URL на Вашиот сајт

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
mk_MK: Верзијата на MySQL инсталирана на твојот хостиран сервер.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
mk_MK: Верзијата на PHP инсталирана на твојот хостиран сервер.

en: The version of WordPress installed on your site.
mk_MK: Верзијата на Вордпрес инсталирана на Вашиот сајт.

en: Theme Options
mk_MK: Поставки на Темата

en: ThemeFusion
mk_MK: Поставки на Темата

en: This author has not yet filled in any details.
mk_MK: Овој автор сеуште не внел податоци.

en: This enables a fixed footer with parallax scrolling effect.
mk_MK: Ова активира фиксиран футер со паралакс скролинг ефект.

en: This image will override the slider on mobile devices.
mk_MK: Оваа слика го менува слајдерот за моб. уреди.

en: This is the place to go to reference different aspects of the theme. Our online documentaiton is an incredible resource for learning the ins and outs of using Avada.
mk_MK: Ова е место за да се обратите за разни аспекти за темата. Нашата онлајн документација е неверојатен извор за учење на Авада.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
mk_MK: Дадениот плагин треба да биде надграден со најновата верзија за да се обезбеди максимална компатибилност со оваа тема:%1$s.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
mk_MK: Производот моментално не е на залиха и е недоспапен.

en: Thumbnail Width
mk_MK: Широчина тамбнејли

en: Thumbnails Position
mk_MK: Позиција на тамбнејли

en: Tile
mk_MK: Тајл

en: Tile Horizontally
mk_MK: Тајл хоризонтално

en: Tile Vertically
mk_MK: Тајл вертикално

en: Title
mk_MK: Име

en: Title Attribute
mk_MK: Атрибут на наслов

en: Title Color
mk_MK: Боја на наслов

en: Title Font Size
mk_MK: Големина на фонт на наслов

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
mk_MK[0]: Симнување на инсталациониот пакет од <span class="code">%s</span>&#8230;
mk_MK[1]: Симнување на инсталациониот пакет од <span class="code">%s</span>&#8230;

en: To the top
mk_MK: Однеси ме најгоре

en: Top
mk_MK: Најгоре

en: Topic:
mk_MK: Тема:

en: Total
mk_MK: Вкупно

en: Total:
mk_MK: Вкупно:

en: Tracking Code
mk_MK: Шифра за следење

en: Tumblr
mk_MK: Тамблр

en: Twitter
mk_MK: Твитер

en: Type
mk_MK: Тип

en: Typography
mk_MK: Типографија

en: Unboxed
mk_MK: Без бокс

en: Underline Dashed
mk_MK: Потцртување со цртички

en: Underline Dotted
mk_MK: Потцртување со точки

en: Underline Solid
mk_MK: Потцртување солидно

en: Up one
mk_MK: Еден погоре

en: Update
mk_MK: Ажурирај

en: Update Required
mk_MK: Потребно

en: Update recommended
mk_MK: Препорачани

en: Update totals
mk_MK: Ажурирај вкупен износ

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
mk_MK: Инсталирај плагин %1$s (%2$d/%3$d)

en: Upload
mk_MK: Прикачи

en: Username
mk_MK: Корисничко име

en: VK
mk_MK: ВК

en: Version
mk_MK: Верзија

en: Video Aspect Ratio
mk_MK: Видео поставки:

en: Video Color Overlay
mk_MK: Боја на оверлеј на видео

en: Video Embed Code
mk_MK: Видео ембедед код

en: Video MP4 Upload
mk_MK: Прикачи MP4 видео

en: Video OGV Upload
mk_MK: Прикачи OGV видео

en: Video Options:
mk_MK: Видео поставки:

en: Video Preview Image
mk_MK: Видео привју слика

en: Video Tutorials
mk_MK: Видео туторијали

en: Video WebM Upload
mk_MK: Прикачи WebM видео

en: View Cart
mk_MK: Погледни кошничка

en: Vimeo
mk_MK: Вимео

en: Vimeo Video ID
mk_MK: Идентификациски код на Vimeo видео

en: Visit plugin homepage
mk_MK: Одете кон страната на плагините

en: WP Debug Mode:
mk_MK: WP DEBUG режим

en: WP Multisite:
mk_MK: WP мултисајт

en: WP Remote Post:
mk_MK: Поврзани постови

en: WP Version:
mk_MK: WP верзија

en: Warning- This options panel will not work properly without javascript!
mk_MK: Предупредување - Овој панел на поставки нема да работи правилно без јаваскрипт!

en: Watch Videos
mk_MK: Гледај видеа

en: We offer excellent support through our advanced ticket system. Make sure to register your purchase first to access our support services and other resources.
mk_MK: Нудиме извонредна поддршка преку нашиот напреден тикет систем. Молиме најпрво регистрирајте го производот за пристап до нашата поддршка и другите ресурси.

en: Website
mk_MK: Веб страна

en: Welcome to Avada!
mk_MK: Добредојдовте во Авада!

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
mk_MK: Сеедно дали имате или немате активирано Вордпрес мултисајт.

en: Wide
mk_MK: Широк

en: Width (Content Columns for Featured Image)
mk_MK: Широчина (Колоните со содржини за фичерд слики)

en: WooCommerce
mk_MK: Woocommerce

en: WooCommerce Icon Font Size
mk_MK: Големина на фонт за Woocommerce

en: WordPress Environment
mk_MK: Вордпрес средина

en: WordPress Repository
mk_MK: Вордпрес репозиторуим

en: Working...
mk_MK: Работи...

en: Yearly Archives: %s
mk_MK: Годишна архива: %s

en: Yes
mk_MK: Да

en: Your Purchase Must Be Registered To Receive Theme Support & Auto Updates
mk_MK: Вашиот производ мора да биде регистриран за да добивате поддршка и автоматски надградби

en: Your comment is awaiting moderation.
mk_MK: Твојот коментар ќе биде одобрен

en: Your order
mk_MK: Твојата нарачка

en: Youtube
mk_MK: Јутуб

en: Youtube Video ID
mk_MK: Идентификациски код на Youtube видео

en: Zero size file downloaded
mk_MK: Фајн со големина нула е превземен

en: ZipArchive:
mk_MK: Дневна архива:

en: Zoom
mk_MK: Зумирање

en: bbPress Forum Border Color
mk_MK: Боја на граници на bbPress Форум

en: bbPress Forum Header Background Color
mk_MK: Боја на позадина на bbPress Форум хедер

en: bottom center
mk_MK: центар најдолу

en: bottom left
mk_MK: лево најдолу

en: bottom right
mk_MK: десно најдолу

[ctx: by author]
en: by %s
mk_MK: од %s

en: center center
mk_MK: центар центар

en: center left
mk_MK: центар лево

en: center right
mk_MK: центар десно

en: days
mk_MK: денови

en: hours
mk_MK: часови

en: in forum
mk_MK: во форумот

en: in group forum
mk_MK: во групниот форум

en: in reply to:
mk_MK: одговор на:

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
mk_MK: Прошири

en: sub item
mk_MK: суб содржина

en: top center
mk_MK: центар топ

en: top left
mk_MK: лево топ

en: top right
mk_MK: десно топ
